Разлика помеѓу преработките на „Малта на Олимписките игри“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
(Креирана страница со: {{Малта на Олимпијада}} '''Малта''' за прв пат како независна држава учествувала на [[Ле...)
 
|align=left| [[Летни олимписки игри - 1928|1928 Амстердам]] || 0 || 0 || 0 || 0
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 1932|1932 Лос Анџелес]] || 20 || 50 || 0 || 70
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 1936|1936 Берлин]] || 60 || 40 || 70 || 170
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 1948|1948 Лондон]] || 50 || 20 || 90 || 160
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 1952|1952 Хелсинки]] || 0 || 50 || 0 || 50
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 1956|1956 Мелбурн и Стокхолм]] || 0 || 0 || 0 || 0
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 1960|1960 Рим]] || 0 || 10 || 20 || 30
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 1964|1964 Токио]] || 20 || 40 || 40 || 100
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 1968|1968 Мексико Сити]] || 30 || 30 || 10 || 70
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 1972|1972 Минхен]] || 30 || 10 || 10 || 50
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 1976|1976 Монтреал]] || 0 || 20 || 30 || 50
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 1980|1980 Москва]] || 0 || 10 || 20 || 30
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 1984|1984 Лос Анџелес]] || 50 || 20 || 60 || 130
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 1988|1988 Сеул]] || 20 || 20 || 50 || 90
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 1992|1992 Барселона]] || 20 || 60 || 70 || 150
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 1996|1996 Атланта]] || 40 || 50 || 100 || 190
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 2000|2000 Сиднеј]] || 120 || 90 || 40 || 250
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 2004|2004 Атина]] || 40 || 90 || 90 || 220
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 2008|2008 Пекинг]] || 70 || 50 || 40 || 160
|-
|align=left| [[Летни олимписки игри - 2012|2012 Лондон]] || || || ||
|-
! Вкупно !! 71 0!! 79 0!! 96 0!! 2460
|}

Прегледник