Јао Минг: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 9 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎top: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Никулец за биографија}} → {{Биографија-никулец}})
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
[[Податотека:YaoMingonoffense2.jpg|мини|десно|Јао Минг]]
 
'''Јао Минг''' — кинески кошаркар, роден во Кина и има играно за [[Хјустон Рокетс]] на позиција центар. Јао Минг е висок 229 cmсм.
 
{{Биографија-никулец}}

Прегледник