Јао Минг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јао Минг

Јао Минг — кинески кошаркар, роден во Кина и има играно за Хјустон Рокетс на позиција центар. Јао Минг е висок 229 см.