Разлика помеѓу преработките на „Живко Фирфов“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 179 бајти ,  пред 4 месеци
Дополнување на творештвото.
(Дополнување на творештвото.)
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
== Творештво ==
 
* “Суита”“Свита” - за флејта и пијано<ref name="nsocom" />
* “Варијации” - за пијано<ref name="nsocom" />
* “Фантазија” - за оргули<ref name="nsocom" />
* “Леика”“Ленка” - за сопран и пијано <ref name="nsocom" />
* “Марика” - за сопран и пијано<ref name="nsocom" />
* “Дротар”<ref name="nsocom" /> - хорска композиција
*"Рапсодија" - хорска композиција
*"Цуцул стои на грутка" - хорска композиција
* “Хумореска 1”<ref name="nsocom" />
* “Хумореска 2” <ref name="nsocom" />
1

уредување

Прегледник