Прејди на содржината

Иван Шопов: Разлика помеѓу преработките

Одземени 3 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
| birthdate = [[1987]]
| birthplace = [[Скопје]], [[СФР Југославија|Македонија]]
| occupation = професор писател
| nationality = македонeц
| ethnicity =