Прејди на содржината

Иван Шопов: Разлика помеѓу преработките

Одземени 24 бајти ,  пред 1 година
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
 
За книгата ''Азбука и залутани записи'' добил првата награда на конкурсот „[[Новите!]]“ во [[2010]] година, и „[[Меше на годината]]“ (издание на „Темплум“, 2012).
Неговите раскази и песни се објавени во неколку списанија.<ref name="ReferenceA"/>
 
==Наводи==