Дијабетична ретинопатија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎top: clean up, replaced: | Name = → |author=
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Cite book → Наведена книга)
с (→‎top: clean up, replaced: | Name = → |author=)
{{Infobox disease
| Name author=
| Image = Fundus photo showing scatter laser surgery for diabetic retinopathy EDA09.JPG
| Caption = Слика од [[Фундус (око)|фундус]] на која е прикажана [[Ласер коагулација|ласер хирургија]] на дијабетична ретинопатија

Прегледник