Тадао Такајама: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 23 бајти ,  пред 2 години
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (3)
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (3))
 
{{Infobox football biography 3
|playername={{flagiconзнамеикона|Јапонија}} {{PAGENAME}}
|image=
|dateofbirth={{birth date|1904|6|24|df=yes}}
|clubnumber=
|years1=|clubs1=|caps1=|goals1=
|nationalyears1=1930|nationalteam1={{flagiconзнамеикона|Јапонија}} [[Фудбалска репрезентација на Јапонија|Јапонија]]|nationalcaps1=2|nationalgoals1=1
}}
'''Тадао Такајама''' (роден {{роден на|24|јуни|1904}} во {{роден во|Токио}} - починал на {{починал на|1|јули|1980}}) — поранешен [[Јапонија|јапонски]] [[Фудбал|фудбалерфудбал]]ер.
 
==Статистика==
{| class="wikitable" style="text-align:center;"
!colspan="3"|{{flagiconзнамеикона|Јапонија}} [[Фудбалска репрезентација на Јапонија|Јапонија]]
|-
!Сезона!!Настапи!!Голови

Прегледник