Тадао Такајама

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Тадао Такајама
Лични податоци
Роден на 24 јуни 1904(1904-06-24)
Роден во Јапонија
Починал на 1 јули 1980(1980-07-01) (возр. 76)
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1930 Јапонија Јапонија 2 (1)

Тадао Такајама (роден 24 јуни 1904 во Токио - починал на 1 јули 1980) — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1930 2 1
Вкупно 2 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]