Прејди на содржината

Азербејџанска Советска Социјалистичка Република: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
|+ <big>''' Азәрбайҹан Совет Сосиалист Республикасы'''<br />
|-- style="background:#efefef; text-align:center"
| width="50%" | [[Податотека:Flag of Azerbaijan SSR.svg|right|150px|center|Знаме на Азербејџанска ССР]]
| width="50%" | [[Податотека:Emblem of the Azerbaijan SSR.svg|140px|center|Грб на Азербејџанска ССР]]
|--
| align="center" colspan="2" | Девиза: '''Бүтүн өлкәләрин пролетарлары, бирләшин!'''
|--
| align="center" colspan="2" | [[Податотека:Soviet Union - Azerbaijan SSR.svg|280px|center]]
|--
| [[Главен град]] || [[Баку]]
Анонимен корисник