Разлика помеѓу преработките на „Река“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 9 бајти ,  пред 3 години
с
* „По реката“ (''Uz rijeku'') - албум на [[СФРЈ|југословенската]] [[Рок-музика|рок]]-група „[[Фит]]“ од 1988 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=JKKTNKvgK2g YouTube, FIT - UZ RIJEKU (FUL ALBUM) (пристапено на 8.4.2017)]</ref>
* „Река“ (''Rijeka'') - песна на [[СФРЈ|југословенската]] рок-група „[[Фит]]“ од 1988 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=7GmQJadePI8 YouTube, Fit - Rijeka (пристапено на 8.4.2017)]</ref>
* „Скокни во реката“ (''Jump in the river'')“ - песна на ирската поп-пејачка [[Шинејд О'Конор]] од 1989 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=PvMlUpXNe3w YouTube, sinead o'connor - jump the river - YouTube (пристапено на 11.5.2016)]</ref>
* „Крај бреговите на реките“ (''Along the Banks of Rivers'') - песна на американската рок-група „[[Тортоиз (рок-група)|Тортоиз]] (''Tortoise'')“ од 1996 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=Ik_jCRttEos&list=PL58392C9969643734&index=6 Tortoise - Along the Banks of Rivers (пристапено на 15.12.2016)]</ref>
* „На реките вавилонски“ (''By the Rivers of Babylon'') - песна на поп-групата „[[Бони М]]“ (''Bony M'').<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=9ybv4DOj-N0 Boney M ~ Rivers of Babylon (пристапено на 17.12.2016)]</ref>

Прегледник