Разговор:Река

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Може овде да се вметне слика со некоја македонска река, пример, Радика, Вардар и сл.--brest 08:20, 17 јуни 2007 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 22:31, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.