Извор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Извор — место од каде што потечува некој поток или река.

Изворот како тема во уметноста и во популарната култура[уреди | уреди извор]

Изворот се јавува и како тема во бројни дела од областа на уметноста и популарната култура, како:


Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Мак Диздар, Горчин. Скопје, Македонска книга, стр. 76.