Баклава (музичка група)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Баклава — македонска музичка група која изведува современа етно-музика.

Состав[уреди | уреди извор]

Групата ја сочинуваат:[1]

Дискографија[уреди | уреди извор]

„Баклава“ ги објавила следниве албуми:

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Baklava, Kalemar, SJF Records 124, 2008.
  2. Baklava, Kalemar, SJF Records 124, 2008.