Разлика помеѓу преработките на „Самогласка од среден ред“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 21 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q190885 (translate me))
* [[полуотворена незаоблена самогласка од среден ред]] {{МФА|[ɜ]}}
* [[полуотворена заоблена самогласка од среден ред]] {{МФА|[ɞ]}}
* [[речиси отворена самогласка од среден ред]] {{МФА|[ɐ]}} (мак. крајно,завршно неакцентирано '''а''')
* [[отворена предна незаоблена самогласка]] {{МФА|[a]}} (неофицијална, но најчеста)
 

Прегледник