2 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 145 бајти ,  пред 7 години
дополнување
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1937]] 
|[[Љубомир Милетиќ]] — бугарски научник.
|-
|valign="top" align="right"|[[1969]] 
|[[Радивој Кораќ]] — српски и југословенски кошаркар.
|-
|valign="top" align="right"|[[1984]] 

Прегледник