10 април (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1585]] 
|[[Папа Грегориј XIII|Грегориј XIII]] — [[римски папа]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1813]] 
|[[Жозеф Луј Лагранж]] — италијански [[математичар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1867]] 
|[[Александар Дмитриевич Петров]] — руски [[шахист]] и теоретичар на [[шах]]от.
|-
|valign="top" align="right"|[[1904]] 
|[[Изабела II]] — кралица на [[Шпанија]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1915]] 
|[[Јане Сандански]] — истакнат македонски [[револуционер]], [[војвода]] и еден од раководителите на [[ТМОРО]] и доследен следбеник на [[Гоце Делчев|Гоцевите]] идеи.
|-
|valign="top" align="right"|[[1964]] 
|[[Лазар Личеноски]] — познат македонски [[сликар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2010]] 

Прегледник