Разлика помеѓу преработките на „Диомидови Острови“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
| highest mount =
| elevation_m =
| population = 0 (Голем Диомид)<br>170 (Мал Диомид)
| population as of = 2009
| density_km2 =
| ethnic groups =
| country = {{Flagicon|Russia}} [[Русија]] / {{Flagicon|United States}} [[САД]]
| additional info =
}}

Прегледник