Прејди на содржината

Тирол (покраина): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 9 години
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: '''Тирол''' (германски:Tirol, италијански:Tirolo е ед...)
 
*на [[исток]] - [[Салцбург (покраина)|Салцбург]]
*на [[југоисток]] - [[Корушка]]
*на запад - [[ФорарлбергПредарлска]]
*на [[југ]] - [[Италија]]