Разлика помеѓу преработките на „Транскрипција (лингвистика)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
: ''За транскрибирање на [[кинески]]те зборови во [[македонски]], видете [[Македонска транскрипција на кинескиот јазик]].''
: ''За транскрибирање на [[јапонски]]те зборови во [[македонски]], видете [[Македонска транскрипција на јапонскиот јазик]].''
 
== Видете исто така ==

Прегледник

Лични алатки

Именски простори

Варијанти

Повеќе