Разлика помеѓу преработките на „Јаника Балаж“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 49 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
[[Податотека:Janika balaz.jpg|мини|десно|150п|Споменикот на Јаника Балаж во [[Нови Сад]]]]
'''Јаника Балаж''' ([[унг.]] ''Janika Balázs''), ([[{{роден на|23 |декември]] [[|1925]]}} во [[Лукино Село]] кај [[Зрењанин]] – [[{{починал на|12 |ноември]] [[|1988]]}} во [[{{починал во|Нови Сад]]|}}) бил прочуен [[тамбура]]ш од [[Војводина]], [[Србија]].
 
== Живот ==

Прегледник