Свети Јовански Рид

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Свети Јовански Рид is located in Република Македонија
Свети Јовански Рид
Свети Јовански Рид
Свети Јовански Рид (Република Македонија)

Свети Јовански Рид е рид во Република Македонија, со следниве географски координати: латитуда 41o 45' 53'', лонгитуда 22o 00' 43''.