Росановски мост (Киев)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Русановски мост (Киев))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Росановски мост
Росановски міст
Автомобильный мост через Русановский канал.jpg
НосиАвтомобилски
ПреминуваДнепар
МестоКиев, Украина
Местоположба

Росановскиот мост е мост кој минува низ реката Днепар во престолнината на Украина, Киев.