Росановски мост (Киев)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Росановски мост
Росановски міст
НосиАвтомобилски
МинуваДнепар
МестоКиев, Украина

Росановскиот мост е мост кој минува низ реката Днепар во престолнината на Украина, Киев.