ОУ „Стојан Бурчевски“ - Иванковци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Стојан Бурчевски““
ОУ Стојан Бурчевски - Буридан во Сојаклари.jpg
Место
Општина: Велес
Нас. место: Иванковци
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште „Стојан Бурчевски“ се наоѓа во Иванковци, општина - Велес.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Зградата на подрачното училиште до V одделение во село Мамутчево

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]