Науката во 2009 година

Од Википедија — слободната енциклопедија
Години во науката
Поврзани теми од периодот

2009 година во науката опфаќа некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]

Научни настани кои ќе се одржат во 2009 година:

Оваа година е Меѓународна година на астрономијата, настан кој се одбележува во текот на целата година.