Корисник:NickyMKD

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
NickyMKD
Coat of arms of Kumanovo Municipality.svg
Име Никола
Име од раѓање Никола
Пол машко
Раса белец
Народност македонец
Коса кафеава
Очи кафеави
Датум на раѓање 20 декември 1996
Место на раѓање Куманово
Адреса Куманово
Земја Македонија
Занимање Новинар
Универзитет Универзитет „Гоце Делчев“ - Штип
Средно училиште СОУ Гимназија „Гоце Делчев“ - Куманово
Религија Православна Христијанска
Контакт инфо
Е-пошта ivanovskinikola96@gmail.com.
Кориснички кутии
Лого на „Гоце Делчев“ - Куманово
Овој корисник е член на вики-проектот
КУГД, СОУ Гимназија „Гоце Делчев“ - Куманово


Noia 64 apps karm.svg Овој корисник е активен на Википедија веќе
 10 години, 10 месеци и 12 дена.

mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.

en-3 This user is able to contribute with an advanced level of English.

sr-4Овај корисник течно говори српски језик.

es-2 Este usuario puede contribuir con un nivel intermedio de español.

ru-2 Этот участник неплохо знает русский язык.


Добре дојдовте на мојата корисничка страница


За мене[уреди | уреди извор]

  • Име: Никола
  • Презиме: Ивановски
  • Место на раѓање и живеење: Куманово
  • Дипломиран новинар и менаџер за односи со јавност
  • e-mail: ivanovskinikola96@yahoo.com
  • Главен и одговорен уредник на порталот Кумановски Муабети
  • Дописник за Радио мрежа „Канал77“

Награди[уреди | уреди извор]

Barnstar of Diligence Hires.png Награда за трудољубивост
Ова е една награда за Вашите придонеси во областа на географијата.:) Kiril Simeonovski (разговор) 21:30, 1 јуни 2012 (CEST)
Editors Barnstar Hires.png Уредничка награда
Повторно награда за одличните придонеси од областа на географијата, но овој пат и за содржајноста и квалитетот на статиите. Продолжете само така и понатаму. Има уште многу статии за уредување кои ни недостасуваат.:) Kiril Simeonovski (разговор) 01:55, 24 август 2012 (CEST)
Editors Barnstar Hires.png Уредничка награда
Само така! Никола Стоіаноски 17:56, 6 октомври 2012 (CEST)
Barnstar of Diligence Hires.png Награда за трудољубивост
Навистина се добри статиите за хемиските елементи. Убаво што некој почна и нив да ги уредува. Вик Ретлхед (разговор) 18:23, 26 декември 2012 (CET)

И среќен роденден, со задоцнување.--Вик Ретлхед (разговор) 18:25, 26 декември 2012 (CET)


Defender of Macedonian identety.JPG Заслуги за Македонија
Ова признание е од мене за вложениот труд и мака во изработка на статијата Географија на Македонија. Кирил во секое време ќе ти ја додели заслужената потврда за избрана содржина. Вик Ретлхед (разговор) 18:52, 28 јануари 2013 (CET)
Cscr-featured.svg Статијата Географија на Македонија, која Вие ја проширивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да напишете некоја друга статија, а доколку знаете веќе некоја постоечка која ги задоволува критериумите, слободно предложете ја.

Секоја чест за статијата! Навистина е извонредна.--Kiril Simeonovski (разговор) 02:25, 1 февруари 2013 (CET)