Прејди на содржината

Категорија:Бело-сини подџинови

Од Википедија — слободната енциклопедија

Бело-сини подџинови се подџиновски (сјајна класификација IV) ѕвезди од спектрален тип B.

Страници во категоријата „Бело-сини подџинови“

Прикажани се 10 од вкупно 10 страници во категоријата.