Категорија:Ѕвезди од типот B

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Ѕвезди од типот B со спектрален тип од класата B, што значи дека имаат сино-бела боја.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.