Како убив светец (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Како убив светец“
РежисерТеона Стругар Митевска
СценаристТеона Стругар Митевска
Метју Бардин
Главни улогиЛабина Митевска
Милан Тоциновски
Џевдет Јашари
Леа Липса
Силвија Стојановска
Кирил Коруновски
Ристо Стефановски
Петар Мирчевски
Тони Михајловски
Емил Рубен
Благоја Спиркоски-Џумерко
Времетраење82 мин
ДржаваМакедонија Македонија
ЈазикМакедонски

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумец/ка Улога
Лабина Митевска Виола
Милан Тоциновски Кокан
Џевдет Јашари Надир
Леа Липса Ана
Силвија Стојановска Стојна
Кирил Коруновски Пеце
Ристе Стефановски Дедо Коле
Петар Мирчевски Михајловиќ
Тони Михајловски Теодор
Благоја Спиркоски-Џумерко Богдан
Емил Рубен Атасе
Катерина Шехтанска