ЖС „Демир Капија“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Демир Капија is located in Република Македонија
Демир Капија
Демир Капија
Демир Капија (Република Македонија)

Железничката станица „Демир Капија“железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 41o 24' 37'', ИГД 22o 14' 41''.