ЖС „Клисура“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ЖС „Клисура“
Координати41°23′33.77″N 22°18′53.86″E / 41.3927139° СГШ; 22.3149611° ИГД / 41.3927139; 22.3149611
Колосеци2
Местоположба
Клисура is located in Република Македонија
Клисура
Клисура
Клисура (Република Македонија)

Железничката станица „Клисура“железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 41o 23' 32'', ИГД 22o 19' 03''.