Дајро Морено

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дајро Морено
Dayro Moreno.jpg
Лични податоци
Роден на 16 септември 1985 (1985-09-16) (34 г.)
Роден во Толима, Колумбија
Држава  Колумбија
Висина &100000000000001780000001,78 м
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб Талјерес Талјерес
Број 17
Младинска кариера
Онсе Калдас Онсе Калдас
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2003-2007 Онсе Калдас Онсе Калдас 136 (58)
2006Атл. Паранаенсе Атл. Паранаенсе 2 (1)
2008-2010 Стеауа Букурешт Стеауа Букурешт 43 (12)
2010-2011 Онсе Калдас Онсе Калдас 44 (32)
2011-2018 Тихуана Тихуана 95 (47)
2012Онсе Калдас Онсе Калдас 12 (3)
2012-2013Атлетико Хуниор Атлетико Хуниор 38 (11)
2013-2014Милјонариос Милјонариос 45 (29)
2017-2018Атлетико Насионал Атлетико Насионал 68 (44)
2018- Талјерес Талјерес 0 (0)
Репрезентација
2007- Колумбија Колумбија 31 (3)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 25 април 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 6 септември 2011

Дајро Маурисио Морено Галиндо (роден на 16 септември 1985 во Толима, Колумбија) — колумбиски фудбалер, напаѓач на Талјерес и на колумбиската репрезентација.

Титули[уреди | уреди извор]

Колумбија Онсе Калдас[уреди | уреди извор]

Колумбија Атлетико Насионал[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]