Алга (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Алга
Округ
Алға ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаАктобе
ЦентарАлга

Алга (казашки: Алға ауданы) е округ во Казахстан во покраината Актобе во Казахстан.

Поврзано[уреди | уреди извор]