Мартук (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Мартук
Округ
Мәртөк ауданы
Држава  Казахстан
Покраина Актобе
Центар Мартук

Мартук (казашки: Мәртөк ауданы) е округ во Казахстан во покраината Актобе во Казахстан.

Поврзано[уреди | уреди извор]