Темир (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Темир
Округ
Темір ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаАктобе
ЦентарТемир

Темир (казашки: Темір ауданы) е округ во Казахстан во покраината Актобе во Казахстан.

Поврзано[уреди | уреди извор]