Иргиз (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Иргиз
Округ
Ырғыз ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаАктобе
ЦентарИргиз

Иргиз (казашки: Ырғыз ауданы) е округ во Казахстан во покраината Актобе во Казахстан.

Поврзано[уреди | уреди извор]