Оил (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Оил
Округ
Ойыл ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаАктобе
ЦентарОил

Оил (казашки: Ойыл ауданы) е округ во Казахстан во покраината Актобе во Казахстан.

Поврзано[уреди | уреди извор]