Кобда (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Кобда
Округ
Қобда ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаАктобе
ЦентарКобда

Кобда (казашки: Қобда ауданы) е округ во Казахстан во покраината Актобе во Казахстан.

Поврзано[уреди | уреди извор]