Џамија Лашкар Гах

Од Википедија — слободната енциклопедија
Џамија Лашкар Гах
Mosque in Lashkar Gah.jpg
Основни податоци
МестоЛашкар Гах, Авганистан
Припадностислам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Лашкар Гах е џамија која се наоѓа во градот Лашкар Гах во Авганистан.