Писодер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Писодер
Писодер се наоѓа во Грција
Писодер
Писодер (Грција)


Писодер е леринско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географиja и местоположба[уреди]

Историja[уреди]

Економија[уреди]

Демографија[уреди]

Општествени институции[уреди]

Културни и природни знаменитости[уреди]

Редовни настани[уреди]

Личности[уреди]

Култура и спорт[уреди]

Иселеништво[уреди]

Надворешни врски[уреди]