Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier
Податотека:Ghost Recon Future Soldier Cover.jpg
Изработувач(и) Ubisoft Paris
Издавач(и) Ubisoft
Дизајнер Рафаел Морадо
Серијал Tom Clancy's Ghost Recon
Погон YETI погон[1]
Подлоги Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360,[2] Wii,[3] DS,[3] PSP
Датум на издавање Q1 2011[2]
Жанр(ови) Тактички пукач
Режим(и) Самостоен, групен, здружен
Рејтинзи Шаблон:Vgratings
Начин на
контролирање
Тастатура, глувче, гејмпад

Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier (претходно позната како Tom Clancy's Ghost Recon 4) е видеоигра издадена од страна на Ubisoft која треба да се пушти во продажба во првата четвртина на 2011 . Со исклучок на проширувањата, таа е петтата игра од серијалот Ghost Recon, и беше најавено дека е во развој од страна на Ubisoft на 22 јануари, 2009.

Приказна[уреди | уреди извор]

Приказната ќе се одвива во Норвешка, на Блискиот Исток, и Азија. Духовите ќе се борат со ултра-националистичка сила што ја презела контролата на Русија и тие ги завземаат соседните држави. Играчот ќе ја презеде контролата на четворица луѓе од тимот Духови што се состои од Командо(Козак), снајперист (пипер), извиднички експерт (30k), и инженер (Коски).Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Taylor, Rob (April 12, 2010). „Ghost Recon Future Soldier“. Xbox World 360 UK. Computer And Video Games. конс. 2010-04-14. 
  2. 2,0 2,1 Robinson, Martin (February 9, 2010). „Ghost Recon: Future Soldier Announced“. IGN. конс. 2010-02-09. 
  3. 3,0 3,1 „Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier confirmed for Wii, DS“. Ubisoft. February 9, 2010. конс. 2010-06-20.