My Same

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
"My Same"
Песна од Адел
од албумот 19
ЖанрСоул, Поп
Должина3:16
МаркаXL Recordings
ПеснописецАдел

My Same“ е песна од англиската соул пејачка-текстописец Адел од нејзиниот прв студиски албум 19 и е напишана и продуцирана од Адел. Се искачила во Германија откако била изведувана од пејачката Лена Мајер Ландрут во шоуто за таленти Unser Star für Oslo (Нашата Ѕвезда за Осло). Песната потоа се нашла на првиот албум на Лена, My Cassette Player.

Табели[уреди | уреди извор]

Табела (2010) Највисока
позиција
Германија (Media Control AG)[1] 61

Наводи[уреди | уреди извор]