1988 во науката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во науката (Табела)
1978197919801981198219831984 •   
198519861987 1988 198919901991
   1992199319941995199619971998
Поврзан временски период или предмет
1985198619871988198919901991
1950-тите1960-тите1970-тите1980-тите1990-тите2000-тите2010-тите
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1988 година во науката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]