Шаблон:Бановини

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај


 
Бановини во Кралството Југославија (1929-1941)
Грбот на Кралството Југославија

Вардарска • Врбаска • Дравска • Дринска • Дунавска • Зетска • Моравска • Приморска (до 1939) • Савска (до 1939) • Хрватска (од 1939) 

Град Белград