Уланхус

Координати: 49°02′23″N 89°26′21″E / 49.03972° СГШ; 89.43917° ИГД / 49.03972; 89.43917
Од Википедија — слободната енциклопедија

Уланхус (монголски: Улаанхусобласт во Монголија во покраината Бајан-Олги. Во 2014 година, неговото население било 8010.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „АЙМГИЙН ХҮН АМ, НИЙГМИЙН ЗАРИМ ҮЗҮҮЛЭЛТҮҮД“ (PDF) (монголски). Bayan-ulgii.nso.mn. Архивирано од изворникот (PDF) на 2020-01-30. Посетено на 30 January 2020.

49°02′23″N 89°26′21″E / 49.03972° СГШ; 89.43917° ИГД / 49.03972; 89.43917