Ногонур

Координати: 49°36′54″N 90°14′58″E / 49.61500° СГШ; 90.24944° ИГД / 49.61500; 90.24944
Од Википедија — слободната енциклопедија

Ногоннур (монголски: Ногооннуур, зелено езеробласт во Монголија во покраината Бајан-Олги. Во 2014 година, неговото население било 6003.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „АЙМГИЙН ХҮН АМ, НИЙГМИЙН ЗАРИМ ҮЗҮҮЛЭЛТҮҮД“ (PDF) (Mongolian). Bayan-ulgii.nso.mn. Архивирано од изворникот (PDF) на 2020-01-30. Посетено на 31 January 2020.CS1-одржување: непрепознаен јазик (link)

49°36′54″N 90°14′58″E / 49.61500° СГШ; 90.24944° ИГД / 49.61500; 90.24944