Толбо

Координати: 48°24′47″N 90°17′13″E / 48.41306° СГШ; 90.28694° ИГД / 48.41306; 90.28694
Од Википедија — слободната енциклопедија

Толбо (монголски: Толбо) е област во Монголија во покраината Бајан-Олги. Во 2014 година, неговото население било 3939.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „АЙМГИЙН ХҮН АМ, НИЙГМИЙН ЗАРИМ ҮЗҮҮЛЭЛТҮҮД“ (PDF) (Mongolian). Bayan-ulgii.nso.mn. Архивирано од изворникот (PDF) на 2020-01-30. Посетено на 31 January 2020.CS1-одржување: непрепознаен јазик (link)

48°24′47″N 90°17′13″E / 48.41306° СГШ; 90.28694° ИГД / 48.41306; 90.28694