Сагсај

Координати: 48°54′42″N 89°38′59″E / 48.91167° СГШ; 89.64972° ИГД / 48.91167; 89.64972
Од Википедија — слободната енциклопедија

Сагсај (монголски: Сагсайобласт во Монголија во покраината Бајан-Олги. Во 2014 година, неговото население било 4945[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „АЙМГИЙН ХҮН АМ, НИЙГМИЙН ЗАРИМ ҮЗҮҮЛЭЛТҮҮД“ (PDF) (Mongolian). Bayan-ulgii.nso.mn. Архивирано од изворникот (PDF) на 2020-01-30. Посетено на 31 January 2020.CS1-одржување: непрепознаен јазик (link)

48°54′42″N 89°38′59″E / 48.91167° СГШ; 89.64972° ИГД / 48.91167; 89.64972