Прејди на содржината

Бајанур, Бајан-Олги

Координати: 48°57′01″N 91°09′43″E / 48.95028° СГШ; 91.16194° ИГД / 48.95028; 91.16194
Од Википедија — слободната енциклопедија

Бајаннур е област во Монголија во покраината Бајан-Олги. Во 2014 година, неговото население било 4794.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „АЙМГИЙН ХҮН АМ, НИЙГМИЙН ЗАРИМ ҮЗҮҮЛЭЛТҮҮД“ (PDF) (Mongolian). Bayan-ulgii.nso.mn. Архивирано од изворникот (PDF) на 2020-01-30. Посетено на 31 January 2020.CS1-одржување: непрепознаен јазик (link)

48°57′01″N 91°09′43″E / 48.95028° СГШ; 91.16194° ИГД / 48.95028; 91.16194